Dzień dobry 🙂

Dziś zapraszam na pierwszy tutorial rozpoczynającą serię szycia dla dorosłych. Dziecięce spodenki, spódniczki czy bluzy, a nawet bardziej skomplikowane konstrukcyjnie płaszczyki czy kurteczki zawsze wydają mi się dużo łatwiejsze do uszycia, niż projekty, które szyję z myślą o sobie. Mały ciuszek zniesie poprawki czy małe niedociągnięcia, a jego niewieki stopień skomplikowania daje pewność, że nie przyjdzie nam się zmierzyć z zaszewkami na biuście czy modelowaniu linii bioder, a ten szyty dla siebie? Musi być perfekcyjny! Jestem bardzo ciekawa, ile pocięłam metrów materiału szyjąc rzeczy dla siebie, z których nie byłam zadowolona, wrzucając je na dno szafy, które od miesięcy czekają na poprawki.

Na szczęście zdarzają się także takie, które noszę bez wstydu – jesienny płaszcz, na który poświęciłam niejeden wieczór, żakardowy żakiet z idealnie (w końcu, po wielu poprawkach!) wszytą podszewką czy kilka sukienek, z których jestem naprawdę zadowolona.

W kilku tutorialach postaram się podać przepisy na niewymagające, proste w formie, choć efektowne elementy garderoby. Dziś zapraszam na instrukcję szycia bluzki – hiszpanki.

Jeśli będziecie chcieli pochwalić się szerszemu gronu gotowym projektem (tym, bądź jakimkolwiek innym) podrzucam Wam link do kreatywnego konkursu organizowanego przez markę C-Thru na facebook’owym fanpage’u. Link do opisu akcji znajdziecie – o tutaj, a facebook’owego fanpage’a polubić o tu. 

Zapraszam!

download

 

bluzka hiszpanka 2

bluzka hiszpanka 1

Zrzut ekranu 2016-07-25 o 11.22.37

Zrzut ekranu 2016-07-25 o 11.21.42

Zrzut ekranu 2016-07-25 o 11.21.10

Wpis powstał we współpracy z marką C-Thru

bluzka hiszpanka 3