Doczekały się na swoją kolej. Najpierw zaprojektowałam je w illustratorze, wybrałam kolory, rodzaj bawełny i w kwadratowym jpg’u wysłałam do drukarni. Potem przykicały w tekturowym pudełku, ozdobionym firmową przypinką. Zające były pierwszym projektem, który na próbę wydrukowałam w ku-ka.pl. Metr żółtego chino (na wierzch kombinezonu, gęsto tkany, w dotyku „kurtkowy”) i metr gwiazdek (na podszewkę – cieńszy, miły w dotyku) co do centymetra wystarczył do uszycia kombinezonu w rozmiarze około 86 cm.

Zające w kilku wersjach kolorystycznych, z pasującą podszewką w gwiazdki, już niedługo pojawią się na stronie Kuki, w moim tzw. „profilu projektanta”, tymczasem zobaczcie co powstało z żółtych…

download

jak uszyć kombinezon

22

33

44

55

66

77

88

Zanim zabierzecie się do pracy,kilka pomocnych wskazówek:

Wykrój można wykorzystać na wiele sposobów. Nie musisz wszywać od razu podszewki, możesz też zrezygnować z ociepliny lub jeszcze bardziej uprościć model – zrezygnować z kaptura. Forma może posłużyć Ci do uszycia wygodnego „dresu” czy piżamki – pajaca z dzianiny.

Wykrój zamknięty jest w pliku PDF składającym się z 9 części. Ułóż go jak puzzle, a ustawieniami drukarki ewentualnie pomniejsz rozmiar (np. drukując wielkość 75%).

Jako zapięcie użyłam metalowych napów, które w zestawie wraz z zaciskaczem, kupiłam w tchibo.pl. Sprawdzą się także napy w niewielkich kompletach po 15 sztuk czeskiej firmy lub zatrzaski przyszywane (15-20 mm).

Podczas kopiowania wykroju koniecznie nanieś też strzałki (na papier a potem na materiał), które są oznaczeniem punktów styku poszczególnych elementów.

Krój starannie, szyj powoli, zastanawiaj się przed każdym użyciem nożyczek, myśl z wyobraźnią o kolejnych krokach, a na pewno się uda…

…a jeśli uważasz, że nie? Uszyj wcześniej „próbkę”. Idealnie do tego nadają się np. tanie zasłony z SH 😉

Powodzenia 🙂