Dzień dobry 🙂

Za zwyczaj jest o szyciu, ale tym razem chciałabym pokazać Wam jak zrobić prosta czapkę na drutach. Dzierganie niewątpliwie wymaga sporej dawki cierpliwości i dużo wolnego czasu, jednak grubaśna wełna i druty „piętnastki” pomagają wykonać robótkę w około 2 godziny.

Od razu powiem, że nie jestem mistrzem dziergania, tym bardziej cierpliwości, dlatego będzie to rzecz prosta, ale efektowna. Za efekt odpowiedzialna jest wełna, a raczej THE wełna czyli The wool z firmy we are the knitters, którą wraz z całym zestawem dla początkujących możecie  kupić w sklepie Czas zamotać, czyli o tutaj.

Zazwyczaj korzystam i lubię druty z żyłką, dlatego chwilę zajęło mi przyzwyczajenie się do dość masywnych patyków 🙂

Mam nadzieję, że filmik potraktujecie jako inspirację, jeśli uznacie, że mętnie tłumacze dzierganie, na końcu podrzucę Wam kilka youtubowych linków do innych tutoriali, także tych, na które zerkałam, kiedy wzięłam druty po raz pierwszy do ręki.

Czapka wykonana jest według prostego schematu – na dole kilka rzędów poprowadzony jest ściągacz, zrobiony oczkami prawymi-lewymi, powyżej, już do końca tylko lewymi. Czapka na górze jest ściągnięta pasemkiem włóczki, z tyłu zszyta. Zobaczcie, co z tego wyszło 🙂

czapa

hel1 hel2