Dzień dobry 🙂

Nie wiem czy uciesze Was tą wiadomością, czy nie, ale igły do szycia ręcznego nie unikniecie 🙂 Choćbyście szli na najbardziej zaawansowanej maszynie do szycia, ręcznego (tam, gdzie jest ono potrzebne), nie wykona za Was. Ja, za szyciem igłą z nitką, nie przepadam, ale to tylko dlatego, że jestem bardzo niecierpliwa. Nie da się ukryć, że taka technika wymaga precyzji i czasu. Wiem, że niektóre osoby (np. Justyna z bloga Marchewkowa) celowo, w pewnym sensie, odrzucają zdobycze najnajnowszej technologii, uprawiając slow sewing, a w Jej przypadku vintage sewing 🙂 Podziwiam jej staranność i zapał do tworzenia szczegółów takich jak np. ręcznie wszywany zamek błyskawiczny (!) )

W filmie pokazałam Wam kilka typów, najczęściej używanych ściegów, trzymając się klasyfikacji: ściegi łączące (fastryga, za igłą i stębnowy), brzegowe (obrzucający skośny i dziergany) i bardzo pomocny ścieg kryty, z którym na pewno się spotkacie. Ominęłam w nim ściegi ozdobne, które właściwie się już haftowaniem, być może poświęcę im osobny odcinek.

Ostatecznie nie wiem jak to się stało, ale z mojego wstępu o akcesoriach wypadł fragment o nawlekaczu do igieł i naparstku, choć mam nadzieję, że o tych gadżetach nie trzeba długo opowiadać 🙂 Zapraszam do oglądania! Dorzućcie, proszę, w komentarzach swoje uwagi/wskazówki/sewing hacki (to tak pinterestowo 😉 )

fastryga sciegi-re%cc%a8czne poduszka-na-igly