Zapraszam Cię na prosty tutorial: Jak uszyć torbę sportową z kolorowego poliestru!

Jak uszyć torbę sportową

Dziś zapraszam Cię na krótką instrukcję szycia torby, która na pewno przyda się Wan na wakacyjne skarby. Odpowiednio zmodyfikowana może być też świetnym pokrowcem na matę do jogi! Wpis powstał we współpracy ze sklepem berotex, z którego pochodzi czerwony materiał i dodatki.

Jak uszyć torbę sportową

Jak uszyć torbę sportową z poliestru - Prosty TUTORIAL! Sprawdź!

Jaki wybrać materiał

Jeśli zastanawiasz się, jaki materiał idealnie będzie nadawał się do uszycia torby, odpowiedz sobie na pytanie: do czego ma ona służyć. Na pewno powinien być wytrzymały, zatem idealnie sprawdzi się grubsza bawełna o gramaturze powyżej 250 g, lub poliester o większej gramaturze. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać wytrzymałych tkanin, polecam Ci wpisać hasła: tkanina wodoodporna, tkanina tapicerska, kodura, bawełna dekoracyjna, bawełna o dużej gramaturze.

Zaopatrz się w dobre nożyczki

Musisz pamiętać, że do cięcia grubszych tkanin będziesz potrzebować ostrych nożyczek. Polecam Ci zainwestować w takie z wyższej półki i używać ich wyłącznie do cięcia tkanin.

Jak wybrać nożyczki krawieckie?

Fiskars – to bardzo popularna marka, jej produkty są bardzo dobrze spozycjonowane, więc znajdziesz je bez problemu! Możesz wybrać spośród różnych modeli o różnych długościach ostrza i różnych zastosowaniach. Także dla osób leworęcznych!

Kai – to japońska marka premium, co odzwierciedla cena! Kosztują ponad 350 zł, ich ostrza są super ostre i gwarantują genialną wytrzymałość i najlepszy komfort.

Kretzner  – świetny stosunek jakości do ceny! Są precyzyjne, wygodne i łatwe w użyciu. Miękkie, antypoślizgowe uchwyty zapewniają maksymalny komfort podczas wielogodzinnej pracy, a ich specjalny szlif zapewnia łatwe i precyzyjne krojenie materiału.

Masz już wszystko?

To do dzieła! 🙂 Jeśli drży Ci ręka przed pocięciem tkaniny, możesz zrobić próbę generalną na starym prześcieradle 😉 Dzięki temu zobaczysz czy nie zmienić rozmiaru czy formy, a przede wszystkim zrobisz rozgrzewkę przed szyciem.

Dziękuję za współpracę firmie www.berotex.net , w której kupicie poliestrową kodurę chyba w każdym kolorze tęczy 🙂

Zapraszam także na:

📸 IG: https://www.instagram.com/oulala.blog/

👥 FB: https://www.facebook.com/tuOulala

🎬 YT: https://www.youtube.com/user/oulalablog?sub_confirmation=1

Do zobaczenia!

Jak uszyć torbę sportową z poliestru - Prosty TUTORIAL! Sprawdź!